Özgür Özel’den Müsavat Dervişoğlu ve Meral Akşener açıklaması

İYİ Parti’nin yeni Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu oldu. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 484. Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali kapsamında düzenlenen fener alayının ardından açıklama yaptı.

“EN KISA ZAMANDA KENDİSİNİ TEBRİK ETMEK İÇİN GİDECEĞİM”

İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener hakkında da açıklamalarda bulunan Özel, şunları söyledi:

* “Hayırlı, uğurlu olsun. Bir siyasi partide, parti içi demokratik yarış hem o partiye katkı sağlar, hem ülkenin demokrasisine katkı sağlar.

* Çok kıymetli adaylar yarıştı. Biz dikkatle takip ettik. Müsavat Dervişoğlu benim birlikte grup başkanvekilliği yaptığım, İYİ Parti’de çok emeği olan, çok kıymetli bir isimdir. Bundan sonra İYİ Parti Müsavat Beyle birlikte yol yürüyeceğine göre, kendisine hayırlısı olsun diyoruz. En kısa zamanda kendisini tebrik etmek için gideceğim.

* İYİ Parti, iyi insanlardan oluşan bir partidir. Son seçimlerde de çok sayıda iyi insan Türkiye ittifakıyla birlikte olarak Adalet ve Kalkınma Partisi ile MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’na geçit vermedi. Bu iyi insanların partisi, kendisine yeni bir yol çiziyor. Müsavat Beye hayırlısı olsun.

“AKŞENER HAKKINI HELAL ETSİN”

* Ayrıca Meral Akşener, çok değerli bir insan. Türk siyasi tarihinde önemli kilometre taşlarında izi olan bir insan. Millet İttifakı’nın Sayın Kılıçdaroğlu ile birlikte mimarlarından bir tanesidir. Onun bugünkü veda konuşması çok anlamlıdır. Kendisine de bundan sonraki yaşamında sağlık diliyoruz, başarılar diliyoruz ve geçmiş süreçler bir yana biz kendisine hakkımızı helal ediyoruz. O da hakkını helal etsin. İYİ Parti için, İYİ Partililer için hayırlı olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir