İyi Parti işte bu kamburdan kurtuldu

  • HABER7

Kurulduğu günden bu yana milliyetçi kesime hitap etmesine rağmen CHP ile ittifak dolayısıyla “terör” ithamlarının gölgesinde kalan İyi Parti ilk kez bu kementten kurtulmuş şekilde siyaset yapıyor. GİK kararıyla Millet İttifakı’na kapıları kapatıp yerel seçime hür ve müstakil girme kararı alan İyi Parti artık CHP’nin günahlarının bedelini ödemiyor.

Son dönemde; Özgür Özel’in Dem Parti ile görüşmesi, CHP’nin terör bildirisine imza atmaması, CHP’li vekillerin terörist cenazelerine katılması, CHP kurmaylarının PKK’ya müzahir yayın organlarına katılıp örgüt lehine görüş beyan etmesi, CHP medyasının şehitler ve yakınları aleyhine söylem ve eylemde bulunması gibi skandallar sürekli İyi Parti’ye mâl ediliyordu.

İyi Parti Genel İdrare Kurulu’nun 4 Aralık’ta aldığı karar sonrası yaşananlar, Meral Akşener’in bağımsız hareket etme kararını doğruladı.

İYİ PARTİ’NİN KURTULDUĞU YÜK

Daha önce PKK’nın yayın organı Medya Haber TV’ye katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 13 Aralık’ta Şehit Piyade Teğmen Eril Alperen Emir’in cenaze merasimine katıldı.

Özel bu ziyaretin ardından HEDEP (Dem Parti) Eş Genel Başkanları Tuncer Bakırhan ve Tulay Hatimoğulları Oruç’u ziyaret etti.

Aynı gün içerisinde hem şehit cenazesine katılıp hem de PKK’nın siyasi uzantısının kapısını çalan Özgür Özel’in bu skandal tavrı, İyi Parti’yi töhmet altında bırakmadı.Irak’ın kuzeyinde iki ayrı saldırıda 12 şehit verdiğimiz terör saldırıları sonrası 24 Aralık’ta TBMM’de AK Parti, MHP, İyi Parti ve Saadet Partisi ortak bildiriye imza atarak PKK terör örgütünün saldırılarını lanetledi. İyi Parti bu konuda CHP ile hareket etmedi. “Terör ve şiddet hiçbir zaman hedefine ulaşamayacaktır” denilen bildiriyi CHP ve Dem Parti imzalamadı. Özgür Özel’in başını çektiği koro, Meclis’te yine PKK uzantısı Dem Parti ile hareket ederken, terör saldırısında şehit düşen Sözleşmeli Er Enis Budak’ın cenazesinde Özel’in yer alması infiale yol açtı.

CHP lideri Özgür Özel, Kuzey Irak’ta Pençe Kilit bölgesinde şehit düşen sözleşmeli piyade er Enis Budak’ın Manisa’da düzenlenen cenaze törenine katıldı. CHP’li Özel’e cenaze töreninde bir grup vatandaş tarafından tepki gösterildi. Cenaze törenine gelen Özgür Özel yuhalanırken, vatandaşlar tarafından “Özgür dışarı” sloganları atıldı.ŞEHİT BABASINA HAKARET

Irak’ın kuzeyinde Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen piyade sözleşmeli er Kemal Aslan’ın babası Mehmet Aslan cenaze töreninde, “Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’ya özgürlük isteyenlere hakkımı helal etmiyorum” demişti.

CHP yandaşı gazeteci Can Ataklı, şehit babasına hakaretlerde bulunarak, “Kavala’ya ve Öcalan’a özgürlük isteyenlere hakkımızı helal etmiyoruz’ diyor. Kimsin lan kimsin? Şehit babası olunca canının istediğini söylemeye hakkın mı var?” sözlerini kullanmıştı.

Bir diğer CHP yandaşı Merdan Yanardağ, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e tepki gösteren şehit yakınlarını hedef alarak, “CHP’liler o cami avlularına gövde gösterisi yapmak için kitlesel olarak gelirse oraya giremezsiniz.” tehdidinde bulunmuştu.

TERÖRİST CENAZELERİNDELER

Terör skandalları bunlarla sınırlı olmayan CHP’de İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, 2015 yılında terör örgütü PYD’ye katılıp Kobani’de öldürülen teröristin cenazesinde boy göstermişti. PKK’lı teröristin cemevinden kaldırılan cenazesine CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da katılmıştı.

PKK SEVİCİNİN ELİNİ ÖPTÜ

CHP’nin yeni genel başkanı Özgür Özel, 22 Aralık’ta gittiği konserde Türkiye karşıtı açıklamalarıyla bilinen Pervin Chakar‘ın elini öperek övgüler yağdırdı.

Özgür Özel’in elini öptüğü Chakar, 2020 yılında Kürd Araştırmaları isimli bir siteye şu ifadeleri kullanmıştı: “Kürtler bölünmüş olmakla kalmadılar, onların topraklarını işgal edenler fırsat buldukça onların topraklarını bir savaş alanına çevirdiler, ekonomilerini yok ettiler, tarlalarını yakıp hayvanlarını öldürdüler, dillerini kestiler. Bu böyleyken bize ait olan pek çok eserin de hem Türkler hem Ermeniler tarafından kendilerine mal edildiğine tanık olduk. Yüzlerce Kürt müzik eseri bu iki halk tarafından resmen talan edilmiştir. Devletiniz yoksa birileri mutlaka bu zenginliğe sahip çıkmak, yağmalamak veya benimsemek için ortaya çıkacaktır.”

İyi Parti’nin yıllardır kambur olarak sırtında taşıdığı CHP yükü, ittifak siyasetine sırt çevrilen 4 Aralık’tan bu yana kaldırılmış durumda.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir