Gözler AK Parti’nin yerel seçim beyannamesinde: Kentsel dönüşüm vurgusu ön planda olacak

Yerel seçimlere sayılı günler kala Türkiye, 31 Mart’ta belediye başkanlarını seçmek üzere hazırlanıyor. Adaylarını tek tek açıklayan AK Parti ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde seçim beyannamesini tanıtmaya hazırlanıyor. Beyannamede “gerçek belediyecilik” vurgusu yapılacak ve açıklama toplantısı, AK Parti Genel Merkezi’nin yeni ek binasında düzenlenecek.

8 ana başlıkta 200 sayfadan oluşuyor

AK Parti’nin beyannamesi, “Türkiye Yüzyılı İçin Gerçek Belediyecilik” temasıyla hazırlandı. 8 başlıktan oluşan beyanname, 200 sayfadan oluşuyor.

Beyannamede, partinin yerel yönetim vizyonu anlatılıyor, dirençli şehirler vurgusu yapılıyor. AK Parti’nin seçim beyannamesinde afetlere dirençli şehirlere yönelik projeler ön planda olacak.

Hizmet ve eser belediyeciliği vurgusu

“Sosyal belediyecilik” ve “kültür üreten şehirler” gibi bölümlerin de yer aldığı beyannamede, hizmet ve eser belediyeciliği ile ilgili vaatler sıralanıyor. Katılımcılık, şeffaflık, toplumsal refah öncelikli şehir ekonomileri öne çıkıyor.

Sokak hayvanları da beyannamede

Beyannamede, sahipsiz sokak hayvanları ile ilgili yapılacak yasal düzenlemeye de yer verilecek. Bu konuda belediyelere verilecek sorumluluklar detaylı bir şekilde anlatılacak.

AK Parti’nin seçim beyannamesindeki bir diğer önemli başlık da mahalle kreşleri… Türkiye genelinde mahalle kreşlerinin hızla yaygınlaştırılacağı, böylece özellikle çalışan annelerin taleplerinin karşılanacağı ifade edilecek.

Beyannamede yer alan 8 ana madde

1. AK Parti Yerel Yönetim Vizyonu

2. Katılımcılık, Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik

3. Dirençli Şehirler

4. Türkiye Yüzyılı’nda Şehir ve Çevre

5. Toplumsal Refah Öncelikli Şehir Ekonomileri

6. Huzurlu ve toplumsal yapı için Duyarlı Sosyal Belediyecilik

7. Kültür Üreten Şehirler

8. Hizmet ve Eser Belediyeciliği

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir