Erdoğan’ın gündeminden Riyad düşmüyor: Sinsi girişim… Mehmet Büyükekşi ayrıntısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘2023 Yılı İhracat Rakamlarının Açıklanması Programı’nda konuşuyor.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin bir dönem başkanlığını yaptığı Türkiye İhracatçılar Meclisi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları: Yeni yılın bu ilk iş gününde, ticaretin artması için canla başla çalışan ihracatçılarımızla birlikte olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Ülkemizin ihracat bakımından 2023 verilerini tüm detaylarıyla ele alacağız.

Küresel ticaret arttıkça bu boğazların ehemmiyeti de özellikle artmakta. Ülkemizin ekonomik, diplomatik kazanımlarını daha da geliştirmek istiyoruz.

Üçüncü tarafların aksi haldeki müdahalelerine rağmen komşularımızla ilişkilerimizi kazan-kazan çerçevesinde yürütmeye devam ettik. Türk Dünyası ile münasebetlerimizi tarihi zirvelere ulaştırırken Avrupa ve ABD ile de karşılıklı saygılı iş birlikleri geliştirmeye çalıştık.

Ülkemize uzanan hiçbir dostluk elini geri çevirmedik. Türkiye merkezli ama küresel perspektifli bir anlayışla dış ticaretimizi şekillendirdik. Türkiye dostlarının sayısını artırmaya devam edecek.

“BU OYUNU BOŞA ÇIKARACAĞIZ”

Art niyetli söylemlerle ülkemizi bölgesinden, bölgesindeki ortaklarından koparma girişimlerinin farkındayız. Turizmi baltalamaya yönelik bir kampanya yürütülmüştü.

Benzer bir kampanyanın muhalefetin spor üzerinden yürütmeye çalıştığını görüyoruz. Sırf kökeninden dolayı insanlar hakarete maruz bırakılıyor.

İslam düşmanlığına ve yabancı karşıtlığına varan bir furya ile karlı karşıyayız. Muhalefet de bu son derece tehlikeli nefret siyasetine gönüllü figüranlık yapmaktadır.

Bu nefret dalgasının, zor zamanlarda yanımızda olan kardeş ülkeleri hedef alması asla tesadüfi değildir.

Türkiye’nin çıkarlarına yönelik sinsi bir operasyon ve sabotaj girişimleri vardır. Bu oyunu da mutlaka boşa çıkaracağız.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir