Art Arta Kar Uyarısı Yapılınca Saray da Devreye Girdi!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Sosyal medya üzerinden yetkisiz ve kaynaksız bir şekilde hava tahmini yapanlara uyarıda bulunmak istiyoruz. Atmosferik hadiseler, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Meteoroloji Müdürlüğü tarafından 7/24 takip edilmektedir. Hava durumuna dair tahminler ve uyarılar yetkililer ile kamuoyuyla anında paylaşılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan da dezenformasyona karşı uyarı yapıldı. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Son günlerde sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde yer alan kar yağışı uyarıları ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmek istiyoruz. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yetkili açıklamaları haricinde bu tür uyarılara itibar edilmemesi önemle rica olunur.” ifadelerine yer verildi.

Kar Yağışı Ne Zaman?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son hava durumu tahminlerine göre, önümüzdeki hafta boyunca iç ve batı kesimlerde kar yağışı bekleniyor. Kar yağışının yer yer kuvvetli olacağı belirtiliyor.

Kar yağışı

Kar yağışının özellikle 11-13 Ocak tarihleri arasında etkili olması bekleniyor. Bu tarihlerde, kar yağışının Marmara, Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz ve Doğu Anadolu’da görülebileceği tahmin ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir