Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nu terletecek sorular: Söz vermiştin nerede namus?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da emeklilerle birlikte iftar yaptı. Daha sonra bir konuşma gerçekleştiren Erdoğan, emeklilere 8 bin 500 liralık bayram ikramiyesi vadeden Yedili Masa’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’nu terletecek sorular: Söz vermiştin nerede namus?

Kılıçdaroğlu’nun daha önce de benzer sözler verip yerine getirmediğini söyleyen Erdoğan,

“Aynı zat mahalli seçimler öncesi kazandığı belediyelerden işçi atılmayacağına dair namus sözü vermişti. Nerede namus? Bunca insan işinden ekmeğinden edildi.”

dedi.

“Avrupa’ya Amerika’ya para dilenmeye gidecekler”

Erdoğan konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“Son günlerde birileri emekli maaşları ve ikramiyeleri üzerinden bir istismar siyaseti yürütüyor. İkramiyeleri böyle yapacakmış, bunun için söz vermiyormuş. Aynı zat kazandığı belediyelerden tek bir işçinin bile işinden edilmeyeceği sözünü vermişti.

Ne oldu o söz? On binlerce insan işinden ekmeğinden edildi.

Bu kişi namus sözünü asla yerine getirmedi.

Her çiftçiye bedava traktör vereceğiz dediler. Sorun bakalım ülkenin neresinde hangi çiftçiye bedava traktör vermişler. Açmışlar vaat bohçasını bol keseden dağıtıyorlar.

Biz 20 yıldır emeklillerimiz başta olmak üzer milletimize verdiğimiz tüm sözleri tuttuk mu? Yapacağız dediğimiz her projeyi yaptık mı? Yaptık.

Verdiğimiz her sözü yerine getirerek ülkemize çağ atlattığımızı kimse inkar edemez.
Allah göstermesin bu kişi ülkenin yönetimine geçerse olacakları ben söyleyeyim.

O maaş artışlarını ikramiye artışlarını yapar mı bilmiyorum ama kesin olan şu ki devlet bütçesinden maaş alan hiç kimse bir sonraki ay hesabına o paranın yatıp yatmayacağını bilemeyecekler.

Çünkü bunlar ülkeyi yönetmeye gelmiyor.

Bunlar en az 7 kişiye cumhurbaşkanlığı yardımcılığı dağıtmaya en az 50 kişiye de bakanlık dağıtmaya geliyor

. Savaş Ay’ın programını hatırlarsanız o size yeter. Eski Türkiye’yi geri getirmeye geliyorlar. Bunları biz söylemiyoruz, bizzat kendilerini söylüyor.

Ekonomiyi 2 günde yerle yeksan edecekler. Sonra Amerika’ya gidip memur emekli maaşı ödemek için para dilenecekler para! 3 kuruş için ülkenin gururunu ayağa düşürecekler. Bizim şimdi IMF ile bir ilgimiz yok.

Türkiye’yi 20 yıl sonra yeniden küresel lobilere bağımlı hale getirmek istiyorlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir