Celil Nalçakan: 13 yılda yapamadığım şeyi Zeki Baba 13 saniyede yaptı

Ünlü oyuncu Celil Nalçakan, Zeki Alasya’nın oyunculuğa başlamasında büyük bir rol oynadığını paylaştı. Ne Olursan Ol Rahat Ol adlı YouTube programına konuk olan Nalçakan, Zeki Alasya ile ilgili duygulandıran anısını anlattı.

“BEN 13 YIL YAPAMADIM, ZEKİ ALASYA 13 SANİYEDE YAPTI”

Ne Olursan Ol Rahat Ol adlı YouTube programına konuk olan 45 yaşındaki oyuncu “Ailemden gizli TÜRVAK burs sınavına girdim ve kazandım. Babam öğrendiğinde beni okuldan almaya geldi. Tam merdivenlerden inerken Zeki Alasya ile karşılaştık. Babama ‘Feridun Bey sizin oğlunuz oyuncu. Siz izin verirseniz şimdi yapar. Siz de bunun tadını çıkarırsınız. Vermezseniz siz terk-i diyar ettiğinizde yapacak’ dedi. Babam anında ‘Peki’ dedi. Benim 13 yılda yapamadığım şeyi Zeki Baba 13 saniyede yaptı” dedi.

“BURSUMUN YARISINI ZEK ALASYA KARŞILAMIŞ”

Nalçakan, usta oyuncu Zeki Alasya’nın vefatından sonra oyuncunun bursunun yarısını ödediğini öğrendiğini söyledi.

Oyuncu “Zeki Alasya vefat ettikten çok sonra öğrendiğim bir gerçek var. Ben okula yüzde 100 bursla kabul edildiğini zannediyordum. Meğer yüzde 50 burs kazanmışım. Zeki Baba demiş ki; ‘Yüzde 50’sini ben ödeyeceğim ama bu çocuğa söylemeyeceğiz’. Keşke bir izin olsa da beş saniyeliğine yanına gidip elini öpebilsem” ifadelerini kullandı.

Hayatı boyunca birçok tiyatro, sinema filmi ve dizide rol alan, Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından Zeki Alasya, karaciğer rahatsızlığı sebebiyle 2 Nisan 2015’te hastaneye kaldırıldı, 8 Mayıs 2015’te tedavisi devam ederken hayatını kaybetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir